Hale namiotowe wykorzystywane są w wielu branżach, ponieważ ze względu na charakterystykę poszczególnych modeli mogą one pełnić bardzo różne funkcje. Przedsiębiorcom i rolnikom pozwalają na szybkie i korzystne pod względem ekonomicznym zwiększenie dostępnej przestrzeni magazynowej, ale równie dobrze sprawdzą się jako hale sportowe czy hale produkcyjne.
Stabilna i solidna konstrukcja oraz dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta projekt to inwestycja pozwalająca na sprawne działanie przez wiele lat, jednak dla zapewnienia pełnej funkcjonalności hali niezbędne jest również sprawdzone i tanie źródło energii elektrycznej, która zasili wykorzystywane w niej narzędzia i systemy. Takie możliwości stwarza fotowoltaika na halach namiotowych, czyli innowacyjne rozwiązanie, które powstało w wyniku współpracy SolarSpot z producentem hal namiotowych, firmą Pol-Plan.
FOTOWOLTAIKA – HALE NAMIOTOWE
W branży odnawialnych źródeł energii działamy już od lat i doskonale rozumiemy, że każda sytuacja jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Właśnie dlatego nie oferujemy rozwiązań uniwersalnych, każdą realizację zaczynamy od zera – to nasze doświadczenie oraz chęć odpowiedzenia na konkretne potrzeby użytkowników doprowadziła do powstania innowacyjnej oferty w zakresie fotowoltaiki, czyli instalacji dostosowanej do potrzeb namiotów magazynowych!
INNOWACJA W FOTOWOLTAICE - MONTAŻ INSTALACJI NA HALI NAMIOTOWEJ
Montaż na dachu hali namiotowej instalacji fotowoltaicznej o mocy pozwalającej na pokrycie jej potrzeb użytkowych to zupełnie nowe rozwiązanie na rynku, które zostało opracowane dzięki współpracy naszych specjalistów ds. projektowania instalacji i montażu modułów fotowoltaicznych z firmą Pol-Plan – cenionym na całym świecie producentem i wykonawcą najwyższej jakości hal namiotowych.
DOSTOSOWANIE HALI DO WYMAGAŃ PROJEKTU
Pierwsza tego rodzaju realizacja miała miejsce w miejscowości Neuhofen an der Ybbs w Austrii, gdzie stanęła wykonana przez firmę Pol-Plan hala o wymiarach 10x20x4,2m. Jej projekt został dostosowany do potrzeb inwestora – w tym przypadku w hali działać będzie warsztat samochodowy – z wydzieleniem przestrzeni administracyjnej oraz warsztatowej. Cała konstrukcja została wzmocniona, tak by była w stanie sprostać zarówno wymaganiom lokalnych warunków atmosferycznych, czyli obciążeniom wiatrowym i śnieżnym, ale też obciążeniu wynikającemu z zamontowania na jej dachu paneli słonecznych.
STWORZENIE INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ DLA HALI NAMIOTOWEJ
Instalacja składa się z 36 modułów fotowoltaicznych firmy Risen o łącznej mocy wynoszącej 14,76 kWp, co pozwala na produkcję wystarczającej ilości prądu na pokrycie codziennego zapotrzebowania warsztatu. Sama instalacja zamontowana została na specjalnie w tym celu wykonanym stelażu umieszczonym nad stanowiącą dach hali plandeką. W trakcie prac projektowych uwzględniono nie tylko zapotrzebowanie na prąd oraz nośność hali, ale również poziom nasłonecznienia poszczególnych części dachu – dzięki temu rozmieszczenie paneli zostało rozplanowane w optymalny sposób gwarantujący maksymalną wydajność produkcyjną.